Investorům se vrací pozitivní nálada

Praha – Investorům ve střední Evropě se podle nového vydání Indexu důvěry soukromého kapitálu společnosti Deloitte vrací pozitivní nálada. Zatímco před rokem se většina oslovených podniků, celkem 55 procent, soustředila na správu portfolia, v aktuálním indexu se 68 procent respondentů vyslovilo, že většinu svého času budou věnovat novým investicím. „Zvláštní pozornost věnuje řada investorů příležitostem ve firmách, které vážně postihly dopady krize. Zájem o tento typ investice vyslovilo téměř 40 procent respondentů,“ uvedla společnost Deloitte.

„Optimismus ve středoevropské investorské komunitě roste. Index ukázal, že jakkoli byl pokles důvěry dramatický, návrat optimistických očekávání nastal stejně rychle,“ uvedl lídr pro oblast fúzí a akvizic ve společnosti Deloitte Central Europe Garret Byrne. Zároveň ovšem varoval, že negativní důsledky finanční krize budou stále citelné.

Index důvěry soukromého kapitálu Deloitte je založen na odpovědích od profesionálů z investorských společností z České republiky, Polska, Slovenska, Maďarska, Rumunska, Moldavska, Bulharska, Chorvatska, Slovinska, Bosny a Hercegoviny, Srbska, Černé Hory, Makedonie, Albánie, Estonska, Litvy a Lotyšska.