PPF vydělala 3,5 miliardy - dvacetkrát méně než loni

Praha - Investiční skupina PPF ovládaná nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem vydělala za prvních šest měsíců letošního roku 137 milionů eur, tedy zhruba 3,5 miliardy korun. Loni ve stejném období přitom firma hospodařila s čistým ziskem bezmála dvacetinásobně vyšším. Ten ale podle PPF ovlivnila transakce se skupinou Generali.

„Protože jsme během uvedeného období investovali do řady aktiv a neuskutečnili žádné velké prodeje, z nichž každý byznys developer generuje významné výnosy, pokládám čistý zisk 137 milionů eur za dobrý výsledek,“ komentoval výsledek akcionář PPF Jiří Šmejc.

Během prvního pololetí zahájila PPF několik investičních transakcí, jejichž dokončení se očekává ve druhé polovině roku. Jejich úplný vliv se tak objeví až ve finančních výsledcích ke konci letoška, uvedla firma. Je to například vytvoření realitního PPF ECM Holdingu, který zahrnuje 42 různých projektů v oblasti nemovitostí. Dokončení transakce skupina očekává do prosince 2009. Dále je to získání kontrolního podílu v ruském prodejci elektroniky a domácích spotřebičů Eldorado a vytvoření Energetického a průmyslového holdingu s česko-slovenskou investiční skupinou J&T a bývalým partnerem J&T Danielem Křetínským.

„Skupina je stále soustředěna na trhy ČR/Slovenska, Ruska i států Společenství nezávislých států a také jihovýchodní Asie. Uskutečnili jsme několik významných transakcí slibujících trvalý budoucí výnos, avšak vyžadujících naši rozhodnou manažerskou akci k obratu v hospodaření získaných firem,“ uvedl Šmejc.

Skupina PPF je jednou z největších mezinárodních finančních a investičních skupin v regionu střední a východní Evropy. Jejím hlavním akcionářem je Petr Kellner. Skupina se zaměřuje na bankovnictví a pojišťovnictví, na investice typu soukromého kapitálu a na investice do nemovitostí. Klíčovou holdingovou společností skupiny PPF je PPF Group N.V. se sídlem v Amsterdamu.