Penzijní fondy vydělaly 2,15 miliardy korun za první tři čtvrtletí

Praha – Tuzemské penzijní fondy vydělaly za první tři čtvrtletí letošního roku 2,15 miliardy korun. S odvoláním na informace Asociace penzijních fondů to napsaly dnešní Lidové noviny Podle listu je to v podstatě stejný výsledek, jakého dosáhly vloni za stejné období. Prezident asociace Jiří Rusnok prý uvedl, že základní ekonomické ukazatele v oblasti penzijního připojištění za první tři čtvrtletí letošního roku „potvrdily stabilitu sektoru“.

V posledních měsících uplynulého roku ale většinu z jejich průběžného zisku vysála finanční krize a fondy nakonec vykázaly zisk jen ve výši 706 milionů. Letos však podle deníku návrat takové krize neočekávají ani pesimisté, takže dosavadní zisk ze tří čtvrtletí by se ve zbytku roku neměl snižovat. „Očekáváme, že druhá polovina roku se v rámci penzijního připojištění bude vyvíjet v podobném duchu jako ta první,“ cituje list mluvčího penzijního fondu České pojišťovny Petra Brousila.

Občané se mohou prostřednictvím penzijních fondů připojistit za finančního přispění státu od roku 1994. Na trhu pokračuje koncentrace, z původních 44 fondů jich zbylo deset. Na konci června mělo penzijní připojištění 4,4 milionu lidí.