Zisk české UniCredit Bank klesl na 2,015 miliardy

Praha - Čistý zisk české odnože UniCredit Bank se za první tři čtvrtletí propadl na 2,015 miliardy korun ze 3,298 miliardy za stejné období roku 2008. Celková aktiva banky se od ledna do září meziročně snížila o 7,5 procenta. O tři procenta se snížily také úvěry, které UniCredit Bank poskytla klientům. Vklady klientů se naopak meziročně zvýšily o pět procent. Vlastní kapitál banky vzrostl ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 6,5 procenta.

„UniCredit Bank patří k nejsilnějším korporátním bankám, a tak pokles exportu, průmyslové výroby, stavebnictví se přirozeně projevil v poklesu výnosů banky,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva banky Jiří Kunert. „Riziko podnikové klientely se zhoršilo, což nutilo české banky do zvyšování opravných položek, naši banku nevyjímaje,“ dodal šéf peněžního ústavu.

Svoje výsledky dnes oznámila také mateřská banka UniCredit z Itálie. Ve třetím čtvrtletí 2009 hospodařila s čistým ziskem 394 milionů eur (asi 10,06 miliardy korun), což je meziroční propad o 20 procent. Ovšem výsledek vysoko překonal odhadovaná čísla.