Pražský kancelářský komplex Gemini - letos nejdražší prodaná nemovitost

Praha - Kancelářský komplex Gemini v Praze na Pankráci patří německému realitnímu fondu Deka Immobilien, který jej koupil od rakouské společnosti Sparkassen Immobilien. Hodnota transakce je 110 milionů eur, tedy asi 2,8 miliardy korun, čímž se stala dosavadním největším letošním obchodem na českém realitním trhu. Německý fond stojí i za druhou největší letošní transakcí s nemovitostmi v Česku. V únoru koupil v centru Prahy za 40 milionů eur (kolem 1,1 miliardy eur) administrativní budovu Jungmannova Plaza.

„Koupě kancelářského projektu Gemini za 110 milionů eur je nejvýznamnější investiční transakcí letošního roku, která téměř zdvojnásobila objem realitních investic v roce 2009 na celkem 263 milionů eur,“ komentoval obchod Angus Wade, ředitel české pobočky mezinárodní poradenské společnosti King Sturge, která při transakci německý fond zastupovala.

V roce 2007 byla dokončena první část komplexu Gemini, druhá fáze pak loni. Developerem projektu byla společnost Immorent ČR, investorem a dosavadním majitelem rakouská Sparkassen Immobilien. Immorent již dříve uvedl, že výstavba obou budov stála přes dvě miliardy korun.

Mezi nájemci je Unipetrol, Volksbank či Novartis

K dispozici je pronájem přibližně 40 000 kancelářských a maloobchodních ploch. K největším nájemcům kanceláří patří firmy Unipetrol, Volksbank, Novartis, Rossmann, Hill's Pet Nutrition, ProLogis nebo Newton Media.

DekaBank Group je největším poskytovatelem otevřených podílových realitních fondů v Německu. Její dvě investiční společnosti Deka Immobilien Investment a WestInvest Gesellschaft für Investmentfonds spravují nemovitosti v hodnotě více než 20 miliard eur (kolem 510 miliard korun).

Volksbank
Volksbank
Více fotek
  • Volksbank autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1135/113477.jpg
  • Kancelářský komplex Gemini autor: ČT24, zdroj: www.gemini-centre.cz http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1233/123253.jpg