Centropol Energy sníží ceny elektřiny

Praha – V příštím roce klesne koncová cena za elektřinu pro velkoodběratele společnosti Centropol Energy o dvacet a více procent. Centropol Energy, který je nezávislým dodavatelem elektřiny v České republice, snižuje ceny především díky lepším nákupům elektřiny na energetické burze. Maloodběratelé z řad podniků a domácností zaznamenají zlevnění v řádu procent.

„Ceny primárně závisí na umění obchodníků včas nakoupit na energetických burzách za co nejlepších podmínek. Náš průměrný nákup základního pásma je pro rok 2010 pod 50 eur za MWh. Je tedy například mnohem nižší než deklarované nákupy skupiny ČEZ. Proto můžeme jít s cenou ještě níže,“ řekl člen představenstva a obchodní ředitel Centropol Energy Lukáš Pokrupa.

Finální ceny pro rok 2010 budou pro maloodběratele záviset také na cenách za přenos elektřiny, které reguluje Energetický regulační úřad a oznámí je na konci listopadu. „Je více než zřejmé, že hodnota snížení cen silové elektřiny pro rok 2010 pro tarifní zákazníky ze skupiny maloodběratelé bude vyšší než plánované zvýšení ceny za přenos elektřiny,“ doplnil Pokrupa.

Centropol Energy se v dodávkách elektřiny soustředí především na malé a střední podniky a státní správu. V letošním roce získala firma přes deset tisíc nových zákazníků a celkový počet odběrných míst překročil patnáct tisíc. Do konce roku očekává firma celkově kolem dvaceti tisíc zákazníků při obratu přes jednu miliardu korun.