Annonci bude vlastnit Dalíkův známý

Praha - Největší české inzertní noviny Annonce i s jejich internetovou verzí se chystá koupit firma, v jejímž představenstvu sedí Jaroslav Veverka, známý lobbisty Marka Dalíka. Sám Veverka Dalíka kdysi seznámil s šéfem občanských demokratů Mirkem Topolánkem. Veverka totiž působil jako jeden z pěti neplacených Topolánkových poradců. Záměr koupit Annonci vyplývá ze zhruba dva týdny starého ručitelského prohlášení uloženého na Městském soudu v Praze. Podle dokumentu má společnost Annonce Holding, a. s. v úmyslu převzít obchodní podíly ve firmě Annonce Publishing, s. r. o. Cena nebyla v dokumentu specifikována.

Vydavatelem listu Annonce je Annonce Publishing, kterou do letošního roku vlastnil někdejší vydavatel pravicového Českého deníku Josef Kudláček. Ten využíval Annonci k ostrým výhružkám vůči tehdejšímu premiérovi Václavu Klausovi. Za jeho odstranění dokonce v inzerátu nabízel 5 milionů korun. Redakce novin sídlí na pražském Loretánském náměstí, tedy na stejném místě jako firma Annonce Holding, která byla založena v září 2008. Veverka, majitel projekční firmy Noen, se stal členem představenstva Annonce Holding letos v září. Kromě Veverky je spojen s Topolánkem i nový člen dozorčí rady Martin Novotný.

Annonce Publishing bojuje se zhoršováním hospodářských výsledků. Annonci klesl zisk od roku 2005 do roku 2006 o celých 1,7 milionu korun. O rok později se zisk snížil na 3,6 milionu korun a v loňském roku zisk poklesl na pouhých 340 000 korun. V ručitelském prohlášení se píše, že kdyby se nepřevedly obchodní podíly, nedošlo by k významnému posílení finančních zdrojů Annonce Publishing. Nebylo by tudíž možné financovat potřebné investice pro udržení úrovně tržního podílu v segmentu podnikání společnosti. Nešlo by rovněž zvrátit dlouhodobý pokles výnosů z inzertní a reklamní činnosti. To by pravděpodobně ohrozilo existenci společnosti v následujících letech.

Marek Dalík
Marek Dalík