Playboy možná dostane nového majitele, zaplatí pět miliard

New York - Vydavatel legendárního pánského časopisu Playboy, společnost Playboy Enterprises, začala jednat o svém vlastním prodeji. Informoval o tom dnes zdroj agentury Reuters s tím, že novým majitelem Playboye be se mohl stát bývalý šéf společnosti Jim Griffiths, který o transakci jedná společně s firmou Golden Gate Capital. Zaplatit by měl zrhuba 300 milionů dolarů, tedy víc než pět miliard korun.

Griffiths o transakci jedná společně s Golden Gate. Zdroj ale nechtěl k rozhovorům nic bližšího říci, protože jednání nejsou určena ke zveřejnění. Jiné zdroje už ve čtvrtek uvedly, že Playboy odděleně jedná i se společností Iconix Brand Group.

Iconix vlastní a poskytuje licenci k oděvním značkám jako je Candies, Joe Boxer nebo Rocawear. Cílem Iconixu je přivést do společnosti Playboy Enterprises nakladatele, který by koupil časopis, firma by si ale nechala tu část skupiny, která poskytuje licenci ke značkovým oděvům.

Vedle svého proslulého pánského časopisu společnost Playboy vlastní i producentskou firmu a má další aktivity, které se točí kolem filmování. Poskytuje také licenci k používání svého loga, které symbolizuje králičí uši.

Premiérové vydání časopisu Playboy s Marilyn Monroe na titulní straně
Zdroj: Wikipedia.org