Novým viceprezidentem ČSA pro letecký provoz je Marek Týbl

Praha - Novým viceprezidentem Českých aerolinií pro letecký provoz se stal pilot Marek Týbl (34), který zvítězil ve výběrovém řízení na místo uvolněné po Janu Janíkovi. Ten odešel z firmy v říjnu po personálním zemětřesení, kdy se na nátlak odborů ČSA poroučelo téměř celé vedení včetně prezidenta Radomíra Lašáka.

„Úkolem bylo nalézt skutečného profesionála s kvalitní praxí a s prokazatelnými zkušenostmi ve vedení lidí. Marek Týbl všechny tyto parametry beze zbytku naplňuje,“ uvedl předseda představenstva a prezident Českých aerolinií Miroslav Dvořák.

Týbl působí v Českých aeroliniích od roku 2000, poslední čtyři roky byl velitelem posádky letadla na regionálních tratích. Zároveň byl šéfpilotem a vedoucím letky vrtulových strojů ATR. V minulosti létal i na zaoceánských linkách, celkem má nalétáno 4600 hodin.

Dvořák zároveň upozornil, že dnešním dnem se své funkce ujímá také další nováček ve vedení aerolinií, viceprezident pro marketing Philippe Moreels (50). Jeho příchod oznámila firma již dříve, Moreels do aerolinií zamířil z ČSOB, kde byl mimo jiné členem představenstva.

Vrcholové vedení ČSA prošlo za poslední měsíc zásadními změnami. Prezidenta a předsedu představenstva Radomíra Lašáka vystřídal v obou funkcích šéf Letiště Praha Miroslav Dvořák. Z firmy také odešlo sedm viceprezidentů, z původní sestavy zůstal pouze Peter Jusko, viceprezident pro pozemní provoz.

Změnu struktury firmy má ve středu definitivně potvrdit mimořádná valná hromada. V představenstvu se sníží počet míst z devíti na pět, stejně by se měl snížit i počet viceprezidentů. Který z nových viceprezidentů zasedne i v představenstvu zatím není jasné, podle informací ČTK by to měli být právě Moreels a Týbl. Nyní v představenstvu dočasně zasedají právníci Letiště Praha.

Miroslav Dvořák
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24