Erste dokončila navýšení kapitálu o 44 miliard

Praha/Vídeň - Rakouská finanční skupina Erste Group Bank, do které patří i Česká spořitelna, úspěšně dokončila navýšení kapitálu o 1,74 miliardy eur (44 miliard korun). Všech 60 milionů nových akcií bylo umístěno investorům. Banka stanovila závěrečný emisní kurz a nabídkovou cenu pro tržní zvýšení kapitálu na 29 eur za novou akcii. Přitom více než 60 procent nových akcií bylo upsáno v nabídce nynějším akcionářům a držitelům upisovacích práv. Zbývající akcie byly díky silnému zájmu mezinárodních institucionálních investorů a rakouských drobných investorů výrazně přepsány.

„Věřím, že úspěšné upsání naší nabídky podtrhuje důvěru investorů v Erste Group a její výbornou strategickou pozici i v této náročné době,“ prohlásil generální ředitel společnosti Andreas Treichl. „Střední a východní Evropa je stále považována za region s významnými růstovými příležitostmi a my máme velmi dobrou pozici tento růstový potenciál v regionu využít,“ dodal.

Stávající akciový kapitál Erste Group se v důsledku nabídky zvýší o zhruba 19 procent. První den obchodování s novými akciemi na burzách ve Vídni, Praze a Bukurešti se očekává 19. listopadu.