Nejlepší podnikatelské nemovitosti má Český Těšín, Stříbro a Brno

Praha - Letošní ročník soutěže Podnikatelská nemovitost roku má tři vítěze - průmyslovou zónu Pod Zelenou v Českém Těšíně, areál D5 Logistics Park společnosti Panattoni u Stříbra na Tachovsku a Biotechnologický inkubátor INBIT v Brně. Podle odborné poroty právě tyto nemovitosti loni nejvíce přispěly k rozvoji podnikání v Česku. Výsledky Podnikatelské nemovitosti roku vyhlásila agentura CzechInvest, která akci organizuje spolu se Sdružením pro zahraniční investice. Ocenění za nejlepší regeneraci brownfieldu pak letos získala společnost ZOK System z Havlíčkova Brodu.

„V závěru roku se spolu s odeznívajícím propadem globální ekonomiky zřetelně oživil zájem o nové investice do České republiky. Díky kvalitním podnikatelským nemovitostem napříč celou ČR budeme schopni tento zájem uspokojit,“ uvedla generální ředitelka CzechInvestu Alexandra Rudyšarová.

Do soutěže se přihlásilo na 30 nemovitostí

Přihlášky do letošního ročníku soutěže podaly zhruba tři desítky podnikatelských nemovitostí, které byly loni buď připraveny, anebo v nich byly oznámeny investice z oblasti zpracovatelského průmyslu, strategických služeb nebo výzkumu a vývoje. Výsledky soutěže určila expertní komise složená ze zástupců ministerstva průmyslu a obchodu, CzechInvestu a zástupců předchozích vítězů soutěže.

Do konce loňského roku vložili investoři v tuzemských průmyslových zónách do projektů 210 miliard korun. Částka představuje zhruba třiadvacetinásobek částky, kterou do stavby průmyslových zón vložil stát. V průmyslových zónách investovalo 606 společností, jež zaměstnaly 103 054 lidí. Státní podporu v celkové výši 9,184 miliardy korun získalo 101 průmyslových zón, počínaje od roku 1998.

Logo CzechInvestu
Logo CzechInvestu