Většinový podíl ve společnosti Zeta CZ získala Jana

Praha - Úklidová společnost Jana, součást francouzského koncernu Groupe TFN, získala většinový podíl ve společnosti Zeta CZ. Zeta je přední českou firmou v oboru správy a údržby kanalizačních systémů. V poslední době Jana převzala také pražskou firmu Úklid a služby a společnost Úklid Rouchovany. V současnosti připravuje fúzi s firmou Test, se kterou ji nepřímo propojuje stejný většinový francouzský vlastník. Úklidová firma Jana loni utržila 313 milionů korun a vykázala zisk 31,5 milionu korun.

V roce 2007 měla Jana tržby nižší, a to 282,3 milionu korun a zisk deset milionů korun. Firma v současné době zaměstnává více než 1 500 pracovníků. Mezi nejvýznamnější zákazníky skupiny TFN na českém i slovenském trhu patří například společnosti Škoda Auto, Siemens, Continental, Jaderná elektrárna Dukovany, Tesco Stores ČR, United Bakeries, TRW, Panasonic, Coca-Cola, Letiště Praha, Ikea či Zentiva.

Zeta CZ byla založena roku 2002. Zabývá se hlavně čištěním kanalizace a následně její údržbou. Kromě toho nabízí i likvidaci tekutých odpadů, speciální vnitřní práce a venkovní čištění. Vedle centrály v Praze má firma pobočky v Brně, Českých Budějovicích, Teplicích a Ostravě. Zaměstnává kolem 50 pracovníků a její obrat činí přibližně 80 milionů korun. Mezi její klienty patří firmy Kaufland ČR, Tesco, American Restaurants, Procházka Maso-uzeniny, McDonald's ČR nebo Marius Pedersen.