Ford chce investovat v Brazílii

Camacari – Americká automobilka Ford Motor plánuje investovat v Brazílii do zvýšení výroby 2,26 miliardy dolarů. Důvodem je nárůst poptávky po nových autech v největší ekonomice Latinské Ameriky, podpořený rekordně nízkými náklady na úvěry a oživením ekonomiky. Investice má vytvořit tisíc pracovních míst a zvýšit výrobu v továrnách na 300 tisíc ze současných 250 tisíc vozů. Vláda díky investici prodlouží Fordu daňové prázdniny.

 

Ford je v Brazílii podle prodeje čtvrtou největší automobilkou. Ve Spojených státech je dvojkou za General Motors. Automobilky po celém světě trápí pokles zájmu o nové automobily, hlavně v USA a Evropě, způsobený finanční a ekonomickou krizí. Brazílie je jedním z mála trhů, kde se podeji aut daří.

Prodej aut v zemi by měl letos stoupnout na rekord, hlavně díky vládním pobídkám, které snížily ceny aut a přilákaly spotřebitele do autosalonů. Daňové pobídky v letošním roce skončí, avšak asociace prodejců aut očekává, že prodej poroste i v příštím roce, a to o devět procent.