Pro staré vedení ČSA místo zlatých padáků „jen“ ty pozlacené

Praha – Základní odstupné pro bývalé členy předsednictva Českých aerolinií bude 4,2 milionu korun, což odpovídá dvanácti měsíčním platům. Lidovým novinám to řekl bývalý prezident ČSA Radomír Lašák. Příští rok bude bývalému vedení vyplacen také výkonový bonus. Jeho výše bude známa v květnu. Vzhledem ke ztrátovému hospodaření aerolinek v letošním roce se ale jeho výše sníží; vypočítává se ze tří let.

„Započítává se pouze přidaná hodnota managementu, tedy kolik vydělal na výnosech nebo ušetřil na nákladech. Bonus za letošní rok bude záporný, takže fakticky sníží bonus vypočítaný za roky předchozí,“ řekl Lašák. Popřel také, že by si mezi sebe mělo staré vedení rozdělit 120 milionů korun, jak o tom informovala některá média.

Lašák post předsedy představenstva ČSA opustil v polovině října. Ve funkci jej vystřídal generální ředitel pražské Ruzyně Miroslav Dvořák. Po Lašákově odvolání volali především piloti, bývalý šéf ČSA přislíbil, že pokud odbory přistoupí na snižování mezd, ze své funkce odstoupí. To se také stalo. Z firmy s Lašákem odešlo rovněž sedm viceprezidentů, z původní sestavy zůstal pouze Peter Jusko, viceprezident pro pozemní provoz.