Podnikatel Komárek zvažuje prodej Atlantiku, spekuluje se o 900 milionech

Praha - Skupina Atlantik, jeden z největších obchodníků s cennými papíry v Česku, která patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, je na prodej. S odvoláním na několik na sobě nezávislých zdrojů, které mají o chystané transakci podrobnější informace, o tom píší dnešní Hospodářské noviny. Mateřská KKCG Finance údajně oslovila několik vybraných subjektů, kterým společnost nabídla. Požadovaná cena je podle něj 900 milionů korun. Poradce při prodeji má dělat společnost Ernst & Young.

Skutečnou cenu Atlantiku je velmi těžké odhadnout

Do skupiny Atlantik patří společnosti Atlantik FT, která vede účty pro obchodování s akciemi více než šesti tisíc klientů a podle objemu obchodů je čtvrtou největší českou makléřskou společností, a Atlantik AM, jež spravuje klientům přes čtyři miliardy korun. Jakou však mají tyto firmy skutečnou hodnotu, lze odhadnout velmi těžko, píše list. „U firem, jejichž byznysem je z velké části obhospodařovat majetek svého hlavního akcionáře, je velmi těžké odhadnout skutečnou cenu. Bude záležet z velké části na tom, zda tento majetek bude obhospodařovat i nadále. Pokud ne, cenu to rapidně sníží,“ řekl prý Pavel Makovec z investiční společnosti Arca Capital.

Hlavní akcionář skupiny Atlantik možný prodej nevylučuje

„KKCG Finance zvažuje jak investiční příležitosti, tak případné příležitosti k prodeji aktiv, které jsou KKCG Finance jak na českém, tak i mezinárodním trhu průběžně předkládány,“ sdělil Hospodářským novinám mluvčí Komárkovy skupiny Daniel Plovajko.

Zároveň si však podle listu nechává otevřená zadní vrátka. „Zvažování různých variant KKCG Finance provádí dlouhodobě a pokud se nyní objevily nějaké spekulace na trhu, v žádném případě neznamenají, že skupina Atlantik je potenciálně na prodej,“ dodal Plovajko.