Lidl nabídne zvýhodněné jízdenky na vánoční vlakové spoje

Praha - Zvýhodněné celodenní síťové jízdenky, tentokrát s platností na vánoční svátky, znovu nabídnou České dráhy (ČD) v diskontních prodejnách Lidl. Jízdenka s názvem ČD Net Lidl přijde na 149 korun, zatímco klasický celodenní síťový lístek ČD Net nyní stojí pro jednu osobu 450 korun. Poprvé byla jízdenka ČD Net Lidl v diskontech k dostání v říjnu a platila na státní svátek 28. října, přičemž si ji pořídilo 16 500 cestujících. Jízdenky budou v prodeji od 7. prosince do 23. prosince.

Pomocí speciální nabídky se dráhy snaží co nejvíce využít kapacitu vlaků o vánočních svátcích. Prodej jízdenek Českých drah je výhodný i pro Lidl, který získá provizi z jejich prodeje. Hodně lidí, kteří si přijdou pro jízdenku, zároveň v obchodech Lidl nakoupí další zboží.

Ředitel odboru produktů a obchodu ČD Aleš Ondrůj

„Podmínky se od předchozí akce příliš neliší. ČD Net Lidl platí jeden den a stojí 149 korun. V pátek 25. prosince a v sobotu 26. prosince je možné vyrazit na výlet v libovolnou hodinu, v neděli 27. prosince je nutné zahájit cestu před polednem. Jediný rozdíl oproti akci z října je v tom, že si zákazníci mohou vybrat ze tří dnů.“

Pro Lidl však není prodej vlakových jízdenek úplnou novinkou. Společnost totiž například v roce 2005 prodávala v Německu levné lístky na vlak, o které byl mezi zákazníky obrovský zájem a před jejími diskontními prodejnami se tvořily dlouhé fronty lidí. Německé dráhy tehdy v obchodech Lidl prodaly několik milionů bianco lístků pro cestu tam a zpět po celém Německu.

V Česku nedávno Lidl také zkušebně prodával celodenní síťovou jízdenku Českých drah, a to s platností na státní svátek 28. října.