ČEZ hlásí další vítězství v soutěži Českých 100 nejlepších

Praha - Již popáté za sebou energetická společnost ČEZ zvítězila v letošní anketě Českých 100 nejlepších. Druhé místo patří automobilce Škoda, taktéž jako loni. A jako třetí se umístil Škoda Holding a vystřídal tak mobilního operátora Vodafone ČR. Soutěž je organizovaná občanským sdružením Comenius a klade si za cíl zviditelnit v Česku registrované firmy z co možná nejširšího spektra ekonomických aktivit.

V rámci soutěže, organizované občanským sdružením Comenius, jsou vyhlašovány i nejlepší firmy v jednotlivých odvětvích. V cestovním ruchu a hotelnictví podle inzerátu zvítězila i letos CK Exim Tours, v informačních a komunikačních technologiích Dell Computer, v dopravních stavbách a stavebnictví Eurovia, ve výrobním družstevnictví Družstvo cementářů a v zemědělství a potravinářství Alima značková potravina, a.s. Z oblasti zdraví - vzdělání - humanita se na první příčce umístily Anenské slatinné lázně.  

Cílem soutěže je zviditelnit v Česku registrované firmy z co možná nejširšího spektra ekonomických aktivit. Navržený podnik musí platit v Česku daně, mít nejméně 20 zaměstnanců a vykázat roční tržby vyšší než 30 milionů korun.

Zbývající výherci první desítky

Agrofert Holding

Microsoft

Eurest

Letiště Praha

Kooperativa Pojišťovna

společnost Best

Komerční banka