Půllitr Prazdroje bude dražší

Plzeň – Plzeňské pivo bude v novém roce dražší. Prazdroj plánuje od ledna zdražit v průměru o 4,6 procenta. U většiny piv se cena zvýší o 60 haléřů až korunu na půl litru. Potvrdili to plzeňští hostinští, kteří už dostali nové ceníky. Největší český výrobce piva tak podle svého vedení pouze promítl do nových cen zvýšenou spotřební daň a DPH.

Restaurace v Plzni budou nárůsty kopírovat, některé zvednou ceny mírně více. Shodně očekávají mírný úbytek hostů.

Cena sudové desítky Gambrinus, nejprodávanějšího českého piva, se od ledna podle informací zvýší o 60 haléřů na půl litru na 13,50. Sudový Pilsner Urquell, prémiové pivo, v novém roce nezdraží, cena z pivovaru tak zůstane na 20,90.

„Změna cen pro nás nepředstavuje žádný prospěch, jelikož do ceníku pouze promítneme zvýšenou spotřební daň na pivo a jednoprocentní nárůst DHP. Prazdroj navíc ponese zvýšené náklady ze spotřební daně na pohonné hmoty a vyšší sociální odvody za zaměstnance, které jsou také součástí vládního úsporného balíčku,“ reagoval dnes na dotaz obchodní ředitel Tiarnán Ó hAimhirgín.

Informaci o úpravě cen podle ředitele už dostali či v nejbližší době dostanou všichni obchodní partneři pivovaru. Nový ceník vstoupí v platnost k 1. lednu 2010.