Před Vánoci pozor na nebezpečné hračky

Praha - Doba Vánoc se blíží a s ní přibývá i nekvalitních výrobků například pro děti. Také Česká obchodní inspekce v posledních dnech objevila na pultech obchodů hračky a výrobky, které jsou nebezpečné pro nejmenší. Jde konkrétně o dřevěnou skládačku, sadu plastových autíček, vystřelovací deštník s píšťalkou a box na hračky. Při jejich užívání je více než pravděpodobné, že nastane situace, při níž může být poškozeno zdraví. Inspekce zakázala prodej těchto výrobků.

Při hraní s deštníkem by si pak děti mohly poranit obličej. Podle inspektorů lze totiž lehce obnažit konce jeho drátěné kostry a při automatickém otevření deštníku pak hrozí, že si děti poraní například oči.

Podle ČOI u dřevěné skládačky hrozí nebezpečí, že dítě může některou její snadno odnímatelnou část vdechnout nebo spolknout. Stejné riziko představují autíčka značky Qallop seedy Superior car No. 0918, u nichž jsou lehce oddělitelná kolečka.

Inspektoři pak v případě boxu Pirát 1695 kids upozorňují na to, že je bez větracích otvorů. Pokud by ho některé dítě použilo jako úkryt a jiné by box zavřelo víkem, dítě uvnitř by mohlo utrpět šok, případně až ztratit vědomí.

Nebezpečná dřevěná skládačka
Nebezpečná dřevěná skládačka