ČSA převedou odbavování a 800 zaměstnanců do dceřiné firmy

Praha - Management Českých aerolinií pokračuje v restrukturalizaci ztrátové společnosti. Firma tak všechny činnosti související s odbavením cestujících a letadel, takzvaný handling, převede do stávající dceřiné společnosti ČSA Support. Do ČSA Support by pak od 1. ledna mělo přejít 800 zaměstnanců. Hodnotu handlingu před vyčleněním ocení znalec, o příslušnou částku se poté navýší základní kapitál dceřiné společnosti. Správu ČSA Support bude mít na starosti viceprezident pro provozní úsek Peter Jusko, hospodaření bude oddělené od mateřské firmy.

„Tato změna v prvé řadě zprůhlední náklady a výnosy na danou činnost a zároveň otevře prostor pro zvýšení celkové efektivity. Věřím, že takový krok přivítají i obchodní partneři, pro které bude fungování společnosti přehlednější,“ uvedl prezident Českých aerolinií Miroslav Dvořák. Zdůraznil, že ČSA Support zůstane nadále dceřinou společností Českých aerolinií.

K zákazníkům handligových služeb Českých aerolinií patří zejména partneři z aliance SkyTeam Air France-KLM, Delta Air Lines, Aeroflot, Korean Air a také další společnosti jako Lufthansa, Swiss International Air Lines, Austrian Airlines, Malev nebo SAS - Scandinavian Airline System.