Pražské dopravě opět hrozí stávka – kvůli pozvánce na večírek

Praha – Odboráři pražského dopravního podniku jsou po měsíci opět na nohou. Večer znovu vyhlásili stávkovou pohotovost. Příčinou, která rozhořčila stávkový výbor, je pozvánka na vánoční večírek poradenské firmy BNV Consulting. Ta pro dopravní podnik připravuje restrukturalizační plány a audity. Na její doporučení se v pražské MHD propouštělo. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

Odboráře zvedlo ze židle ztvárnění pozvánky. BNV Consultig si v ní totiž dělá legraci právě z propouštění v dopravním podniku. „Komiksová část vánoční pozvánky je vrcholem cynismu a nelidského postoje k zaměstnancům pražského dopravního podniku,“ uvedli odboráři ve společném prohlášení.

Propouštění bylo jednou z hlavních příčin, kvůli nimž chtěly pražské dopravní odbory stávkovat začátkem listopadu. Zastavit se přitom měla celá hromadná doprava v Praze včetně metra. Poté, co magistrát slíbil splnit většinu jejich požadavků, odbory stávkovou pohotovost odvolaly.

Nevybíravý komiks na vánoční pozvánce ale není jediným důvodem opětovného vyhlášení stávkové pohotovosti. Odborářům vadí i to, že vedení dopravního podniku údajně neplní některé dohody z minulého měsíce. Opět se přitom jedná o BNV Consulting. Spolupráci s touto firmou měl totiž DPP postupně zmrazovat. Podle odborářů má ale firma v podniku naplánovanou činnost až do června.

Odbory trvají na tom aby dopravní podnik s firmou přestal spolupracovat ještě letos. Druhým požadavkem je pak okamžité zastavení všech outsourcingových projektů. „Došlo k vyhodnocení, že některé body nejsou plněny a máme podezření, že ty body ani nechtějí být splněny,“ říkají odboráři.

Pozvánka BNV Consulting
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24