Šéf pošty Sedláček zřejmě v pátek oznámí svůj odchod

Praha – Generální ředitel České pošty Petr Sedláček zřejmě v pátek oznámí svou rezignaci. Ta má souviset s politickými tlaky na jeho funkci. Sedláček se k tomu odmítl vyjádřit. V čele pošty by ho s největší pravděpodobností měla nahradit současná vrchní ředitelka jednoho z oddělení Letiště Praha Marcela Hrdá.

Podle internetové verze týdeníku Ekonom Sedláček údajně dostal atraktivní nabídku na jiný blíže nespecifikovaný manažerský post. Ve čtvrtek se měl sejít s ministrem vnitra Martinem Pecinou, pod kterého podnik spadá, tuto schůzku ale údajně zrušil.

Bývalý generální ředitel Global Payments Europe Sedláček vede poštu od loňského října, kdy nahradil Karla Kratinu. Pošta má roční obrat kolem 20 miliard korun a letos počítá s půlmiliardovým ziskem. Podnik zaměstnává přes 36 tisíc lidí.

Sedláčkova možná nástupkyně Marcela Hrdá nyní působí jako vrchní ředitelka divize Neletecký provoz, služby a transformace Letiště Praha, kam přišla v květnu 2006 z Českých aerolinií. V ČSA měla funkci statutární zástupkyně tehdejšího prezidenta společnosti Jaroslava Tvrdíka (ČSSD) a viceprezidentky pro marketing a prodej.