Bém představí výsledky druhého auditu Opencard

Praha - Primátor Pavel Bém by dnes měl představit hodnocení druhého auditu k projektu Opencard. Ten má potvrdit, nebo vyvrátit závěry toho prvního, podle kterého stál projekt čipových karet hlavní město 888 milionů, ale nevydělal ani korunu. Pražští radní dnes také projednají uzavření dohody s nájemcem Výstaviště, společností Incheba.

Kvůli sporům o pojistku za vyhořelé křídlo Průmyslového paláce magistrát Inchebě hrozí tím, že ji ke konci roku vypoví nájemní smlouvu. Dohoda, která se mezi Inchebou a radnicí rýsuje, by tento spor vyřešila. Incheba je ochotná městu pojistku přenechat - výměnou za podmínku, že jí Praha nájemní smlouvu nezruší. 

Pražské radní také čeká další kolo jednání o projektu Opencard. Měly by vyhodnotit druhý audit, který si nechal vypracovat primátor Bém.

Kvůli projektu čipových karet už padlo první trestní oznámení. Na neznámého pachatele ho včera podala opoziční zastupitelka Jana Ryšlinková. Podle ní totiž došlo k porušení zákonů o zadávání veřejných zakázek a o hospodaření s veřejnými prostředky.