Seagle Air na Slovensku neuspěly, míří do Česka

Bratislava - Do České republiky se chystají přestěhovat slovenské aerolinky Seagle Air, kterým tamní ministerstvo dopravy nedávno odebralo licenci. O pravděpodobném přesunu dnes napsaly slovenské Hospodářské noviny s odvoláním na nejmenované zdroje. Letecká společnost na podzim pozastavila provoz kvůli nedostatku peněz.

Hospodářské noviny uvádí, že majitel firmy Ľubomír Hlaváč prodal sídlo v Trenčíně a změnila se rovněž korespondenční adresa podniku. Společnost kromě toho ještě před příchodem problémů ohlásila expanzi do České republiky. V českém obchodním rejstříku je zapsána firma Seagle Air Czechia. Jako její jednatel je uveden Peter Hanák, ředitel slovenské Seagle Air.

Informace o stěhování společnost Seagle Air nepotvrdila, ředitel Hanák měl vypnutý telefon. Komerční osobní leteckou přepravu však Seagle Air v České republice nemůže poskytovat, pokud se jí nepodaří získat licenci.

V minulosti se aerolinky Seagle Air soustředily hlavně na charterovou dopravu pro cestovní kanceláře a využívaly ji i české cestovní kanceláře. Přerušení provozu společnosti na podzim cestující nepocítili tolik jako krach další letecké společnosti SkyEurope, po němž na letištích uvízly stovky lidí. Důvodem finančních problémů Seagle Air bylo údajně neplnění dohody ze strany italského partnera.