Italský Fiat hodlá zvýšit výrobu

Řím – Italská automobilka Fiat plánuje během tří let zvýšit výrobu v domácích továrnách až na milion vozů ročně z letošních 650 tisíc vozů. Uvedl to generální ředitel společnosti Sergio Marchionne na setkání s představiteli vlády a odborů. Marchionne rovněž upozornil, že k dosažení plánovaného zvýšení výroby budou zapotřebí rozsáhlé investice, vládní podpora a větší flexibilita pracovní síly. Dodal, že firma bude pokračovat v plánu na ukončení výroby automobilů v sicilské továrně a její přechod na jiné, blíže nespecifikované produkty.

Italský ministr průmyslu Claudio Scajola tento měsíc automobilku vyzval, aby zvýšila domácí výrobu na zhruba 900 tisíc vozů ročně. „Oceňujeme záměr Fiatu zvýšit italskou produkci o padesát procent, jak vláda požadovala,“ reagoval ministr na plány podniku.

Scajola rovněž vyzval automobilku, odbory a místní úřady k jednání ohledně budoucnosti továrny na Sicílii. Odbory i vláda usilují o to, aby továrna stojící v chudší části země zůstala v provozu. „Pokud ztratíte výrobní místo na jihu Itálie, je opravdu těžké ho nahradit,“ upozdil odborový předák Guglielmo Epifani.