Pošta odbavila v předvánočním shonu denně přes sto tisíc balíků

Praha – Tisíce balíků dnes na poslední chvíli rozvážela Česká pošta a rozvážkové společnosti. Pro firmy tak skončil největší nápor z celého roku. Zásilek v posledních týdnech doručovaly až dvojnásobné množství. Zatímco většina lidí poslední dny tráví nakupováním dárků nebo předvánočním úklidem, zaměstnanci pošty a rozvážkových služeb se tak nezastavili, do rozvážení se pak zapojil doslova každý pracovník. Třeba největší třídírna České pošty v pražských Malešicích odbavila každý prosincový den až dvojnásobný počet balíků. Zásilkové a kurýrní služby hlásí nárůst v desítkách procent.

„Jestliže denní průměr je asi 60 tisíc zpracovaných balíků, teď to jde přes 100 tisíc,“ komentuje situaci v předvánočním období ředitel třídírny České pošty v Malešicích Robert Kaiser. Daniel Mareš, generální ředitel zásilkové firmy DPD Česká republika, pak dodává, že jeho firma rozvezla v posledních dvou předvánočních týdnech o 15 procent více zásilek než ve stejném období v loňském roce.

Důvod, proč počet balíků před vánočními svátky stále roste, je podle firem jasný - Češi mnohem více nakupují na internetu. „Minulý rok byl opravdu zlomový, nárůst balíků byl díky tomuto faktoru opravdu jedinečný a tento rok to vlastně potvrdil,“ podotýká Kaiser.

Do rozvážky se zapojil i generální ředitel

Soukromí přepravci i pošta museli kvůli předvánočnímu shonu zvýšit počet zaměstnanců, jak v třídírnách, tak třeba i řidičů. Rozvážel tak doslova každý, kdo mohl. „V těch posledních dnech se na doručování zásilek podíleli i ostatní zaměstnanci normálně pracující v kanceláři, i já jsem si zkusil v pondělí doručit pár zásilek,“ přiznává své zapojení do procesu rozvážky Daniel Mareš,  generální ředitel DPD CZ.

Čeho naopak stále ubývá, jsou klasická vánoční přání a pohlednice. Podle statistik České pošty jich lidé posílají asi o polovinu míň než před deseti lety.

Vrchní soud v Olomouci mužům potvrdil tresty za vyloupení pokladny společnosti DPD ve Velké Bystřici u Olomouce.
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24