Vánoce na klíč získávají na oblibě

Praha - Vánoce bez starostí v dnešní době nemusí znamenat nic nepředstavitelného. Existuje mnoho firem, které celé svátky zařídí od úklidu až po slavnostní štědrovečerní tabuli. Štědrý den na klíč tak čtyřčlennou rodinu může vyjít zhruba na 10 tisíc korun. Vedle již zavedeného objednávání cukroví je letos velký zájem rovněž o generální úklidy. Problémem není ani nákup dárků a dodání až pod vánoční stromeček.

Stále více lidí chce strávit místo u plotny více času s rodinou. Pomoc s předvánočním shonem tak hledají u profesionálů. „Poptávka služeb na Vánoce je daleko vyšší, je to stoprocentní nárůst. Objednávají se hlavně generální úklidy,“ tvrdí Soňa Červenková, koordinátorka z agentury Hospodyňky.

Žádané je napečené cukroví, to exkluzivní

Video Jitka Vysekalová a Petr Herynek v Událostech, komentářích
video

Jitka Vysekalová a Petr Herynek v Událostech, komentářích

Už několik let je docela běžné, že si místo pečení hospodyňky cukroví objednávají. Letošní rok je ale přeci jen trochu jiný. Paní domu požadují spíše kvalitu a jsou ochotné si za ní připlatit. „Letos se zvýšila i poptávka po vánočních dortech, což nebývalo zvykem. Objednává se třeba mrkvový dort, samozřejmě s vánoční ozdobou,“ tvrdí Martin Pokorný, šéfcukrář firmy Sweet Delight.

K vánoční tabuli ještě neodmyslitelně patří bramborový salát a kapr. Už ani to ale není problém. Možností, jak povečeřet bez práce, dokonce existuje několik. Například hotel InterContinental nabízí jak možnost přípravy jídla či potravin, které si zákazník pouze vyzvedne či rovnou specializovaný tým kuchařů, který štědrovečerní pohoštění připraví přímo na místě.

Vyhnout se můžete i tlačenicím v nákupních centrech

Stresující může být i vymýšlení dárků, postávání ve frontách a bloudění po obchodech. Na internetu se naštěstí již objevují i firmy, které za člověka dárky obstarají a dovezou až domů.

Účtenka za bezstarostné Vánoce pro čtyřčlennou rodinu:

Generální úklid…………1 500 korun

5 kg cukroví…………….1 000 korun

Dárky………………………6 000 korun

Štědrovečerní večeře…750 korun

Celkem……………  9 250 korun