Banky zažívají koncem roku nápor

Praha – Ani přes vánoční svátky si bankovní úředníci příliš neoddechnou. Lidé totiž dohánějí resty a snaží se ještě do konce roku zaplatit některé složenky. Banky mají otevřeno i na Silvestra, i když jen na pár hodin. Pokud ale lidé chtějí poslat peníze na účet jiné banky, musí přijít na pobočku nejpozději třicátého.

Prosinec je pro banky nejsilnějším měsícem roku. Češi totiž nejen utrácejí za vánoční dárky, ale taky platí poslední složenky. "Největší nápor zaznamenáváme vždy den před Silvestrem, protože příkazy pro zúčtování v jiných bankách je nutno předat nejpozději třicátého prosince do jedné hodiny,“ vysvětluje mluvčí Komerční banky Monika Klucová.

Na Silvestra má nejdéle otevřeno GE Money Bank - do dvou odpoledne. ČSOB, Komerční banka, Raiffeisenbank nebo UniCredit Bank zavírá v jednu hodinu a pobočky České spořitelny ukončí provoz v poledne.

Služby tří největších bank jsou v podstatě totožné. Elektronicky lze platit ještě pár hodin před Novým rokem. Například Komerční banka uzavírá internetové bankovnictví o půl deváté večer. Pokud jde o platby přímo na pobočce, lze jít do banky i poslední den v roce, pouze u ČSOB už o den dřív.