Na leden pro nás obchodníci nachystali další slevy

Praha – Na začátku ledna odstartují sezonní výprodeje další tuzemští obchodníci, například ceny spotřební elektroniky klesnou v některých specializovaných prodejnách až o polovinu. Zimní slevy letos první hypermarkety zahájily už na začátku prosince, aby v době hospodářské krize přiměly Čechy k útratám. Slevy jsou nyní v plném proudu a postupně až do února je budou nabízet další prodejci.

Velký novoroční výprodej v pondělí 4. ledna zahájí 195 elektroprodejen Euronics. Výprodej se bude týkat zejména LCD a plazmových televizorů. „Cílem gigantického výprodeje je, aby se z prodejen prodala většina zboží, a to i za jakoukoliv cenu. Výprodeje budou silnější, než by si obchodníci přáli, ale bohužel jiná možnost neexistuje,“ sdělil dnes výkonný ředitel Euronics David Beneš.

Obchodníci, kteří zahájili výprodeje již dříve, si zájem Čechů o slevy pochvalují. „Zákazníci se po odeznění vánoční nákupní horečky začali do obchodů vracet hned 26. prosince a míří především za zlevněným oblečením, dále mají zájem o výprodej hraček a také vánočních dekorací, balicích papírů a dalšího vánočního zboží,“ řekla mluvčí Tesco Stores ČR Jana Háková.

Mluvčí supermarketů a hypermarketů Albert Lukáš Hora podotkl, že Češi si na tradiční povánoční výprodej už zvykli. S nákupem oděvů, zimního vybavení nebo elektroniky tak vyčkávají právě na toto období, kdy sezonní zboží mohou pořídit se slevou až několik desítek procent.