607 milionů dostaly ČSA od Letiště Praha za prodej centrály

Praha - České aerolinie prodaly administrativní budovu APC Letišti Praha za 607 milionů korun. Informaci potvrdil šéf dozorčí rady aerolinek Michal Mejstřík. Letiště je majitelem už i podle katastrální mapy. Podle Mejstříka byla cena stanovena přesně podle pravidel soudním znalcem. ČSA tak nyní platí letišti nájem. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny.

ČSA aktuálně bojují o přežití, firma očekává ztrátu přes tři miliardy korun. Novým prezidentem a šéfem představenstva aerolinií se před několika týdny stal dosavadní generální ředitel Letiště Praha Miroslav Dvořák. Právě spolupráce s letištěm a přesun majetku mezi oběma firmami má ČSA pomoci. „Neumíte si představit, jaký je to všechno běh na velice tenkém ledě. Nesmíme zavdat sebemenší záminku, aby Brusel nebo konkurence mohly poukázat na nějakou nepřiměřenou pomoc,“ řekl Mejstřík.

České aerolinie se chystají prodat i bezcelní obchody a sice společnosti Aelia Czech Republic ze skupiny Lagardére Services. Firma zvítězila v tendru s cenou 764 milionů korun. V nedávné minulosti prodaly ČSA také nákladový terminál a stravovací služby. Cena činila podle tehdy zveřejněných informací týdeníku Euro 763 milionů korun, respektive 682 milionů korun.