Firma KIT Digital míří na pražskou burzu. Je to brána do Evropy, říká její šéf

Praha - Na pražskou burzu míří další mezinárodní společnost, a to KIT Digital, která se zaměřuje na dodávky digitálních technologií médiím. Firma přesunula z Dubaje do Prahy svoji centrálu. A na českou burzu by mohla vstoupit už v lednu. „Záleží na České národní bance a dalších věcech, ale naším cílem je, aby to bylo co nejdříve. Když to půjde dobře, na českou burzu můžeme vstoupit už tento měsíc,“ uvedl pro ČT ředitel společnosti Kaleil Isaza Tuzman.

KIT Digital obchoduje na americkém burzovním trhu NASDAQ, kde chce firma i nadále zůstat. „Od té doby, co jsme přesunuli sídlo do Prahy a vyvíjíme tady nový software, rozhodli jsme se, že vstoupíme i na pražskou burzu. A už na tom pracujeme,“ říká ale Tuzman. Vstup na pražskou burzu podle něj umožní KIT Digital otevřít se místnímu trhu.

Lidé, kteří stojí v pozadí nové české centrály KIT Digital, založili v devadesátých letech v Česku společnost Visual Connection, která se zabývá přenosem videa přes web. Ta byla v roce 2008 koupena firmou KIT Digital.

Video Kaleil Isaza Tuzman v Ekonomice ČT24
video

Kaleil Isaza Tuzman v Ekonomice ČT24

Pražská burza je branou do Evropy

Praha má být pro KIT Digital východiskem k další expanzi. „Evropské burzy jsou čím dál více unifikované, ať jde o pravidla obchodování, nebo o ostatní věci. A my cítíme, že pražská burza nám nejen umožní otevřít se místnímu trhu, ale také je to brána do Evropy,“ vysvětluje Tuzman.

„Některé fondy mají zakázáno nebo nesmí v některých zemích mimo Evropu investovat, některé fondy v Německu nebo ve Švýcarsku, v Česku nebo v Polsku. My chceme pomoci takovým fondům, které jsou blízko naší centrále,“ dodává ředitel KIT Digital.

Emise pomůže oživit pražskou burzu:

„Pokud bude tato emise úspěšná, tak by mohla podpořit další firmy v jejich rozhodnutí vstoupit na pražskou burzu. Nicméně je to poměrně malá firma, v současnosti je to srovnatelné se společnostmi ECM nebo Orco,“ míní analytik Komerční banky Josef Němý.