Start přináší nové možnosti (peníze) pro začínající podnikatele

Praha - Českomoravská záruční a rozvojová banka dnes otevírá program Start, v rámci kterého budou moci začínající podnikatelé žádat o státní záruky na bankovní úvěry. Jedná se přitom o bezúročné půjčky nebo záruky za úvěr. Start je určen pro drobné podnikatele s kratší podnikatelskou historií, kteří chtějí realizovat investičně zaměřený projekt.

Program Start je součástí Operačního programu Podnikání a inovace dotovaného z evropských peněz. Šanci dosáhnout na ně mají pouze ti, kteří byli v roce podání žádosti zaregistrovaní na finančním úřadě jako plátci daně z příjmů, začínají podnikat poprvé a zaměstnávají méně než deset lidí.

Ladislav Macka, generální ředitel Českomoravské záruční a rozvojové banky

„Tento program se nevztahuje na všechny obory, vztahuje se na různá odvětví průmyslu, výrobu stavebních hmot a na některé vybrané služby.“

Video Podnikatelům se nabízí program Start
video

Podnikatelům se nabízí program Start


V rámci programu se banka může zaručit až za 80 procent úvěru do tří milionů korun. „Je možné získat finanční příspěvek ve výši deseti procent zaručovaného úvěru v případě, že podnikatel projekt úspěšně zvládne,“ uvedl generální ředitel Českomoravské záruční a rozvojové banky Ladislav Macka.

Další podmínkou projektu je, že jej podnikatelé musí realizovat na území České republiky - ovšem mimo Prahu.

Stáhněte si