Koblic: Z emise KIT Digital bude možná světový rekord

Praha – Pražská burza se zřejmě brzy rozšíří o akcie další společnosti. Záměr vstoupit na pražský parket oznámila KIT Digital původem z Dubaje. Firma se zaměřuje na dodávky digitálních technologií médiím. Podle generálního ředitele Burzy cenných papírů Praha Petra Koblice se možná emise zapíše do pomyslné Guinessovy knihy rekordů světových finančních trhů. Akcie by se totiž měly dostat na trh v rekordně krátkém čase od chvíle, kdy padlo rozhodnutí managementu firmy o tomto záměru.

„Z časového pohledu si myslím, že to bude záležitost několika týdnů. Nechci slibovat žádné senzace, ale skoro bych řekl, že to bude světový rekord od rozhodnutí managementu firmy do listingu,“ uvedl ve Studiu Burza ČT Koblic. Velikost emise by se podle něj mohla vyšplhat až na úroveň desítek milionů dolarů.

Zprávu o emisi nových akcií burza vítá. Do budoucna by to mohlo na pražský trh nalákat další firmy z oblasti informačních technologií a programování. Vše nasvědčuje tomu, že o akcie KIT Digital bude zájem. „V primární emisi bude nepochybně zájem. Je to firma zajímavá, je to firma rostoucí. Co se týče následného obchodování, fakt je, že teď velké objemy nejsou nikde ve střední Evropě, ale myslím, že tato firma si své obchodníky najde,“ míní Koblic.

Titulů na pražské burze bude přibývat

KIT Digital ale nezůstane jedinou společností, která letos s primární emisí na pražský trh přijde. Už v prvním čtvrtletí by měla na burzu vstoupit ČSOB. „Je ideální dělat IPO na tzv. výročních číslech, celoročních číslech, to znamená období duben–květen,“ odhadl termín příchodu ČSOB na trh Koblic. „Další jména mohou stejně jako KIT Digital přijít jako blesk z čistého nebe. Nebo to mohou být situace, kdy se nějaká firma dlouhodobě připravuje. Ta jména jsou všeobecně známá Fortuna, CS Cargo,“ dodal.

Pražská burza je největším organizátorem obchodů s cennými papíry v České republice. Funguje od roku 1993. Obchodují se na ní tituly, které mají návaznost na české prostředí. Za léta své existence si burza vydobyla pozici respektovaného a stabilního trhu.