Už rok sázejí Češi přes internet – a sázejí hodně

Praha – Už rok mohou lidé v Česku legálně sázet přes internet. Rychle si na to zvykli – bezmála třetinu všech kurzových sázek podali právě prostřednictvím počítače. Velký zájem o sázení přes internet překvapil i samotné sázkové kanceláře. Podle nich sázejí on-line spíše mladší lidé, starší generace pořád raději navštěvuje kamenné pobočky.

Internetové sázení dostalo zelenou až potom, co ministerstvo financí našlo mechanismus, jak zabránit tomu, aby přes internet sázely i děti. Každý zájemce se musí nejdřív zaregistrovat v kamenné pobočce, ukázat občanský průkaz a teprve potom si může vsadit přes počítač. „Ve spolupráci se všemi finančními úřady jsme dělali velkou prověrku v září a nezjistili jsme v celé republice ani jeden problém,“ pochvaluje si účinnost dnešního systému náměstek ministra financí Tomáš Zídek.

Internetoví sázkaři jsou úspěšnější

Už po dvanácti měsících provozu se ukazuje, že internetoví sázkaři jsou mnohem úspěšnější než ti, co si vsadí v kamenné pobočce „Sázkaři, kteří využívají internet, ho využívají i k tomu, aby sbírali informace, proto jsou informovanější, mají větší přehled, a proto jsou i úspěšnější,“ vysvětluje si úspěchy on-line sázkařů mluvčí společnosti Fortuna Petr Šrain.

V prvním roce legálního internetového sázení ale přišla i první kauza. Několik sázkařů využilo mezery v softwaru Tipsportu. Opakováním stejné sázky se jim navýšil kurz a potom požadovali vyplatit výhru 342 milionů korun. Podle Tipsportu ale nedodrželi herní plán.

Licenci na poskytování sázek přes internet zatím získalo osm sázkových kanceláří, dalších pět ministerstvo odmítlo. Jejich provozovatelé totiž nebyli schopni dostatečně věrohodně zajistit systém ověření plnoletosti.