Hyundai plánuje rekordní investice

Soul – Největší jihokorejská automobilka Hyundai Motor Group, která působí rovněž v České republice, plánuje v letošním roce zvýšit investice o dvanáct procent na rekordních 10,5 bilionu wonů (téměř 170 miliard korun) a přijmout šest tisíc nových zaměstnanců. Oznámila to dnes firma, jež zahrnuje automobilky Hyundai Motor a Kia Motors.

 

Investice do výzkumu a vývoje by měly stoupnout o více než polovinu na 4,6 bilionu wonů. Dalších 5,9 bilionu wonů by mělo směřovat do výrobních zařízení. „Skupina plánuje pokračovat v investicích do vývoje a popularizace automobilů s nižší spotřebou šetrných k životnímu prostředí, u kterých se očekává prudký nárůst poptávky, jakmile ekonomika oživí,“ uvedla společnost.

Hyundai Motor Group byla podle údajů o prodeji za první polovinu loňského roku čtvrtým největším výrobcem automobilů na světě. Firma již dříve uvedla, že v letošním roce hodlá zvýšit prodej o sedmnáct procent na 5,4 milionu vozů. Společnost Hyundai předloni v listopadu oficiálně zahájila sériovou produkci osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku.