Fortuna by chtěla až 100 milionů eur z akcií

Varšava/Praha – Česko-slovenská investiční skupina Penta Investmensts zvažuje, že by uvedla akcie své sázkové společnosti Fortuna na burzu v Praze a ve Varšavě. Podle polského deníku Rzeczpospolita by Fortuna chtěla z prodeje akcií získat 100 milionů eur. Mluvčí Penty Martin Danko ale odmítl přímo potvrdit, že se na přípravě primární emise pracuje. Úvaha o primární emisi akcií (IPO) je podle něj pouze jednou z možností, jak získat peníze na další rozvoj Fortuny.

„Chceme ten projekt dál rozvíjet a získat další zdroje k posílení pozice Fortuny jako lídra na trhu kurzových sázek ve střední Evropě,“ řekl Danko. „Z toho pohledu je IPO jednou z možností,“ dodal. Objem primární emise, jak o něm informovaly polské noviny, stejně jako další podrobnosti, už ale mluvčí Penty potvrdit nechtěl.

Fortuna je po společnosti Tipsport druhým největším provozovatelem kurzového sázení na českém trhu. V roce 2008 firma hospodařila s čistým ziskem 250,4 milionu korun, což znamenalo meziroční pokles o více než desetinu. Tržby ze sázkové činnosti Fortuny se předloni zvýšily o 189,5 procenta na více než 1,1 miliardy korun. Fortuna patří Pentě od konce roku 2004.