Akcie KIT digital jsou k mání i v Česku

Praha - První obchodní den akcií tuzemské technologické společnosti KIT digital na pražské burze dnes slavnostně zahájily údery zvonu, jenž rozezněl šéf burzy Petr Koblic a ředitel KIT digital Kaleil Isaza Tuzman. Oproti původním plánům společnost nové akcie v Evropě nevydala, obchoduje se stejnými akciemi jako na americkém trhu. Dle serveru Patria Online hned v úvodu pražského obchodování vzrostly akcie KITD na 210 korun z pátečního závěru v USA 193,5 koruny. Svůj den skončily na 197 korunách.

Společnost KIT digital původně v Praze plánovala IPO, tedy veřejnou nabídku akcií spojenou se vstupem na burzovní trh. Nakonec má ale obchodování na pražské burze podobu takzvaného duálního listingu ke stávající emisi na americké burze NASDAQ, kde byly akcie představeny v srpnu loňského roku.

Akcie obchodované v Praze tak budou plně zaměnitelné s akciemi kotovanými na burze NASDAQ, v ČR i v USA nesou stejné označení KITD. Jako tvůrce trhu pro akcie KIT Digital bude vystupovat společnost Patria Finance.

Video Petr Koblic a Kaleil Isaza Tuzman ve Studiu Burza
video

Petr Koblic a Kaleil Isaza Tuzman ve Studiu Burza

Šéf KIT digital: Praha je pro nás srdeční záležitostí

„Pražská burza je pro nás přirozenou volbou, vzhledem k tomu, že v Praze má naše společnost své ústředí, i s ohledem na objem našich současných obchodů v eurozóně,“ uvedl generální ředitel KIT digital Kaleil Isaza Tuzman. Uvedení akcií na trh v Praze označil za vstupní bránu pro evropské investiční fondy, včetně těch ze střední a východní Evropy.

Kaleil Isaza Tuzman, generální ředitel KIT digital

„Praha je pro naši společnost srdcem i duší.“

Společnost KIT digital je předním světovým poskytovatelem řešení pro správu videí prostřednictvím protokolu IP a má přes 600 firemních zákazníků ve více než 30 zemích světa. Podnik má své hlavní pobočky v Praze, Kolíně nad Rýnem, Dubaji, Londýně, Melbourne, New Yorku, Stockholmu a Torontu.