Heineken zavírá další pivovar

Praha – Heineken zavírá další pivovar. Tentokrát volba padla na ten lounský. Tradiční značku Louny i původní recepturu přitom koncern zachová. Výrobu ale přesune do pivovarů ve Velkém a Krásném Březně. Desítky ze současných 68 zaměstnanců lounského podniku tak přijdou o práci. Louny jsou v pořadí už třetím pivovarem, kterého se skupina Heineken zbavila. Loni podobný osud postihl závody ve Znojmě a v Kutné Hoře.

„Do pivovaru v Lounech už neinvestoval bývalý vlastník po dlouhá léta, desetiletí a ten stav byl opravdu takový, že tam byly jak bezpečnostní problémy, tak opakované stížnosti na kvalitu od našich konzumentů,“ vysvětluje mluvčí Heineken Kateřina Eliášová.

Současné zásoby piva se budou ještě do konce února stáčet do sudů. Pak už bude pivovar sloužit jen jako distribuční centrum. Firma se proto nevyhne propouštění. „Ke konci ledna, kdy bylo ukončeno vaření piva v lounském pivovaru bude nadbytečných 29 pozic. Současně se nám podařilo najít 13 pozic v jiných pivovarech naší společnosti, které těmto lidem nabídneme,“ řekla Eliášová. Dalších asi 30 zaměstnanců propustí společnost v následujících týdnech.