Rozhodnutí o Prunéřově bude známo za několik týdnů

Praha – Ministerstvo životního prostředí dostalo další týdny na posuzování vlivů plánu modernizace elektrárny Prunéřov II. Ministr životního prostředí Jan Dusík dnes seznámil s plánem dalšího postupu premiéra Jana Fischera. Mluvčí ministra Petra Roubíčková řekla, že Dusík získal souhlas premiéra s postupem, kterým hodlá ministerstvo v posuzování pokračovat. Bližší podrobnosti úřad zveřejní do dvou dnů.

Ministerstvo otálí s rozhodnutím o vlivu projektu na životní prostředí, chce, aby modernizovaná elektrárna měla účinnost 42 procent, projekt počítá s účinností o čtyři procenta nižší. Zaměstnavatelé i zaměstnanci podle Fischera ale jasně řekli, že si přejí zahájení modernizace elektrárny.

„Zazněl jasný požadavek obou sociálních partnerů, aby se investice zahájila,“ řekl Fischer novinářům před schůzkou s odkazem na jednání tripartity minulý týden. Uvedl také, že ministerstvo s Prunéřovem „začalo mít problémy“.

Prunéřov zmínili na setkání tripartity minulý týden zástupci zaměstnavatelů v souvislosti potřeby zakázek pro tuzemské společnosti. „Pro tuzemské firmy by šlo o zakázky za 25 miliard korun,“ upozornil tehdy viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.