Vienna Insurance Group loni vybrala více na pojistném, ovšem za nižší zisk

Vídeň - V loňském roce klesl podle předběžných údajů zisk rakouské pojišťovny Vienna Insurance Group (VIG) před zdaněním o 19 procent na 440 milionů eur (11,5 miliardy korun). Letos však společnost díky očekávanému růstu příjmů z pojistného v oblasti střední a východní Evropy čeká zvýšení zisku o deset procent. Firma je jedničkou v oblasti bývalých evropských zemí komunistického bloku. VIG ovšem vybrala loni v Česku na pojistném 1,67 miliardy eur (43,4 miliardy korun), tedy meziročně o 15,6 procenta více.

Výsledky zaostaly za odhady analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters, kteří za loňský rok čekali v průměru zisk 475 milionů eur a letos jeho zvýšení na 584 milionů eur.

Rakouská pojišťovací skupina VIG, kterou na českém trhu zastupují Kooperativa, Česká podnikatelská pojišťovna a Pojišťovna České spořitelny, vybrala loni v Česku na pojistném 1,67 miliardy eur (43,4 miliardy korun), tedy meziročně o 15,6 procenta více. Růst byl podle ní ovlivněn rovněž tím, že do výsledků je započítána loňská akvizice Pojišťovna České spořitelny.

„Navzdory velmi složité makroekonomické situaci a celkovému ekonomickému poklesu v Česku vykázaly všechny tři pojišťovny VIG ČR růst pojistného,“ uvedl šéf VIG ČR a zároveň předseda představenstva a generální ředitel Kooperativy Martin Diviš. Celkově je skupina VIG druhou největší pojišťovací skupinou v České republice.