Hamé nabírá na síle, spolklo i Seliko

Zlín - Výrobu a distribuci všech výrobků společnosti Seliko převezme od 1. února její konkurent - největší tuzemská konzervárna Hamé. Babický podnik bude dodávat výrobky Seliko na český, slovenský a maďarský trh. O velké změně na potravinářském trhu informoval server iHNed.cz. Hodnota transakce dosud nebyla zveřejněna. Již minulý měsíc Hamé získalo od hněvotínské společnosti Apetit food práva k používání ochranné známky Apetit.

Díky těmto transakcím Hamé významně posílí své pozice jak v segmentu trvanlivých potravin, tak v segmentu chlazených potravin i oblasti rychlého občerstvení. „Potvrzujeme tak roli silného hráče na potravinářském trhu, který je připraven v období ekonomické krize posílit své portfolio o značky, které by současný ekonomický tlak nemusely přežít,“ uvedl šéf Hamé Roman Jagoš.

prohlášení šéfa Selika Romana Součka a ředitele Hamé Romana Jagoše:

„Seliko jako tradiční značka českého trhu konzervovaných potravin prošla v uplynulých třech letech úspěšnou restrukturalizací, která vyřešila hluboké šrámy z dob turbulentní privatizace. Uzavřená transakce pak podtrhuje základní cíl vedení firmy, kdy došlo k naplnění záměru obnovy obchodních pozic a jejich postoupení strategickému partnerovi.“

Od Apetitu přebírá Hamé i distribuci baget, sendvičů a chlazených hotových jídel z olomouckého závodu a depa. Podnik tak významně posílil svoje pozice na bagetovém trhu v ČR, ale i na Slovensku, kde dosud Hamé bagety neprodávalo.Roční obrat společnosti Seliko trading činí zhruba 450 milionů korun a firma zaměstnává přibližně 150 pracovníků. Seliko trading vyrábí paštiky, masové konzervy, hotová jídla, sterilovanou zeleninu, rajčatový protlak, kvasný ocet a džemy.

Hamé se dříve přelo se Selikem o registraci Májky

V předchozích letech panoval mezi Hamé a Selikem vleklý spor o registraci názvu Májka krém. Podle Selika, které má registrovanou podobnou známku, a to ve třech různých verzích, nemělo Hamé na toto označení nárok.

Seliko bylo v minulosti společně s potravinářskými firmami Milo a Nealko součástí zkrachovalé potravinářské skupiny Milo Holding Olomouc. Konzervárenská výroba byla na konci 90. let minulého století převedena na nově založenou společnost Seliko Opava.

Hamé je přední tuzemskou potravinářskou a konzervárenskou skupinou. Kromě českých závodů má dceřiné firmy v Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Polsku, na Ukrajině a Slovensku. Zaměstnává v nich přibližně 2 900 pracovníků. Své zboží exportuje do téměř 40 zemí světa.

Májka od Hamé
Májka od Hamé