Sazka má spasit projekt Opencard

Praha – Hlavní město vyjednává o budoucnosti projektu čipových karet Opencard se společností Sazka. Firma totiž metropoli nabízí stovky svých terminálů, přes které by se daly karty nabíjet. Podle Hospodářských novin by pak bylo možné přes ně třeba i sázet nebo dobíjet mobilní telefony. Magistrát jedná o jejich využití se čtyřmi bankami a desítkami obchodů, hotelů a restaurací.

„Nabídli jsme magistrátu využití karty v našich terminálech. Nebylo by technicky složité zařídit, aby v nich bylo možné Opencard dobíjet,“ řekl mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund. A Praha už na nabídku reagovala. Sazce slíbila další jednání hned po uzavření všech auditů, které projekt provázejí.

Sazka ovšem není jediná, na kterou se magistrát obrátil. „Dostali jsme nabídku, abychom se na projektu podíleli. Mohu jen říci, že z našeho pohledu to zní zajímavě. O konkrétních věcech budeme teprve jednat,“ řekla mluvčí České spořitelny Kristýna Havligerová. Právě spolupráce s bankami je hlavní bod rozvoje Opencard, který doporučili Praze auditoři hned ze tří společností.

Pražský primátor Pavel Bém:

„S bankovními domy jednáme, bránit se nebudeme ničemu.“

Projekt Opencard od loňského léta de facto stojí. Tehdy ho dal prošetřit náměstek primátora Rudolf Blažek a zastavil tok peněz. Posléze vyšlo najevo, že Opencard je předražená. Pražanům je kromě použití v hromadné dopravě téměř k ničemu a město má nad projektem jen minimální kontrolu.