Pokud se Vám neozveme do měsíce, nebyli jste vybráni

Praha – Zájemci o zaměstnání mají špatnou zkušenost při zasílání životopisů do firem. Podle průzkumu pracovního portálu Jobs.cz si víc než 52 procent lidí stěžuje, že od společnosti nedostanou žádnou odpověď. Nevědí tak, jestli uspěli nebo jestli vůbec jejich životopis do firmy došel. Uchazeči o práci se tím ale poté nechají ovlivnit, když si mají od dané firmy něco nakoupit. Raději se obrátí na konkurenční společnost.

Na vzorku téměř 100 středně velkých a velkých firem, které používají náborovou aplikaci LMC G2 se ale ukázalo, že 15 nejlepších firem většinou odpovídá uchazečům na zaslaná CV do čtyř dnů. Firmy, které uchazeči odpoví později, ale převažují. V průměru jim to dokonce trvá více než měsíc.

Pokud tedy firma na zaslaný životopis neodpoví, zhruba 16 procent lidí zváží situaci tak, že je firma zahlcená jinými životopisy a pošle ten svůj znovu. Na víc než třetinu lidí firma působí neseriózně, ale ještě čekají. Nicméně polovina dotázaných uvedla, že o firmu ztrácí zájem a vzpomene si na to při nákupech. Uchazeči jsou taktéž rozhořčení z chování firem, které si situaci ulehčují formálními poznámky jako třeba touto: „Pokud se Vám neozveme do měsíce, nebyli jste vybráni.“  

„Společnosti nemají sebemenší povinnost na zaslaná CV reagovat. Je to víc otázka serióznosti a interní politiky konkrétní společnosti. Při současných stop stavech, menším počtu nově otevíraných pozic a také rostoucí nezaměstnanosti, mě ale fakt, že firmy na zasílaná CV ve velké míře vůbec nereagují, nijak nepřekvapuje,“ uvádí specialistka na pracovní právo Klára Valentová.

Reakce zájemce o práci při čekání na odpověď na životopis
Reakce zájemce o práci při čekání na odpověď na životopis