Ceny benzinu i nafty šly dolů

Praha – Benzín v uplynulém týdnu zlevňoval. Jeho průměrná cena u tuzemských čerpacích stanic klesla o 16 halířů na 30,31 koruny za litr. Dolů šly i ceny nafty, která v průměru zlevnila na 28,84 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS. Podle analytiků je příčinou zlevnění pohonných hmot pokles cen ropy na světových trzích.

„Ceny benzinu a nafty na burze v Rotterdamu následovaly ropu a pokračovaly v poklesu. V neprospěch českých motoristů ovšem opět hrály měnové trhy, kde koruna vůči dolaru i nadále výrazně oslabovala,“ uvedl Petr Čermák ze společnosti Colosseum.

Nejdražší pohonné hmoty byly v Praze, kde průměrná cena nejprodávanějšího Naturalu 95 stoupla za týden o šest halířů na 31,38 Kč/l a za litr nafty zde motoristé zaplatili 29,67 koruny. Naopak nejlevněji vyšel provoz auta na jihu Čech. Litr Naturalu 95 zde stál průměrných 29,64 a litr nafty 28,27 koruny.

Ani v nejbližších dnech by benzin neměl zdražovat. „Pro tento týden očekáváme pouze další mírný pokles cen pohonných hmot,“ řekl k dalšímu vývoji cen Jan Šimek z Broker Consulting.