Sunny Days v neděli vypraví zájezd do Egypta

Praha – Marketingový ředitel Sunny Days Ondřej Potyka v neděli vypraví další zájezd do Egypta. Společnost přitom není cestovní kanceláří a nemá pojištění proti úpadku. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) si proto nechalo k celé situaci vypracovat právní rozbor, ze kterého vyplynulo, že společnost nemá právo organizovat zájezdy.

Sunny Days sama vrátila koncesi na provozování cestovní kanceláře a změnila se na agenturu. Stalo se tak poté, co ji pojišťovna Generali neprodloužila pojištění na letošní rok. Zájezdy, které chce společnost vypravit, byly ale prodány ještě v době trvání pojištění. Zástupci Sunny Days tak tvrdí, že se na ně pojištění vztahuje.

Ředitelka odboru cestovního ruchu MMR Jitka Fatková

„Cestovní agentura Sunny Days není oprávněna organizovat, nabízet a prodávat zájezdy, cestovní kancelář Sunny Days v tuto chvíli neexistuje.“

Jde o nezvyklou situaci, proto si ministerstvo vyžádalo radu právníků. Odpověď by měla být známa ve čtvrtek. Pojišťovna Generali se k problému nevyjadřuje. Naopak jednoznačně svůj názor komunikovala společnost Mag Consulting. „Nemají koncesi cestovní kanceláře, nemohou proto vypravit zájezd,“ uvedl ředitel firmy Jaromír Beránek. Jiná situace by podle něj nastala, kdyby se Sunny Days koncese sama nevzdala a nechala konat živnostenský úřad.

Definitivně jasno o osudu prodaných zájezdů tak zřejmě bude až o víkendu. Podle údajů Asociace českých cestovních kanceláří a agentur má nyní Sunny Days prodáno 150 zájezdů, 30 klientů má odletět v neděli.