Osmnáctiletý Lukáš Wrzecionko ovládl realitní síť MEXX Reality

Praha – Jediným vlastníkem realitní sítě MEXX Reality se stal osmnáctiletý Lukáš Wrzecionko. Už loni Wrzecionko získal ve společnosti poloviční podíl od Jana Kočky, syna provozovatele Matějské pouti Václava Kočky. Teď se ale uvolnil 50procentní podíl, který dříve vlastnil Zdeněk Macháček. Hodnota transakce je ovšem neznámá.

Na podíl Zdeňka Macháčka byla v únoru 2009 vyhlášena soudní exekuce a na začátku prosince 2009 se ale podle obchodního rejstříku jeho podíl uvolnil a následně přešel na Wrzecionka. K vykonání exekuce na Macháčkův podíl ale zřejmě nakonec nedošlo.

„Vzhledem ke skutečnosti, že pan Zdeněk Macháček není společníkem MEXX Reality a zastává zde pouze čestnou funkci prezidenta společnosti, nevidíme žádný důvod k odpovědi na tuto otázku a nehodláme podporovat spekulace novinářů okolo vlastnických vztahů v naší společnosti,“ komentuje situaci generální ředitel společnosti Josef Šinágl.

Wrzecionko ve firmě začínal jako asistent

Osmnáctiletý Wrzecionko začínal v realitní kanceláři, která působí na českém trhu od roku 2000, jako asistent. Na konci roku 2009 již pracoval jako realitní makléř. Firma nevyloučila, že v budoucnosti může převzít i část vedení sítě. Peníze na vstup do firmy získal Wrzecionko od své matky, podnikatelky Petry Wrzecionkové. Ta byla podle firemního sdělení ze září 2009 životní partnerkou Macháčka.