Tržby Sazky loni vyskočily o 4 procenta

Praha – Největší české loterijní firmě Sazce loni vzrostly tržby oproti roku 2008 o čtyři procenta na 8,4 miliardy korun. Rekordní nárůst se týkal především kurzových sázek, jejichž vklady loni rostly o více než 87 procent. Tržby Tipsportu, největšího konkurenta Sazky, v roce 2009 narostly o 30 procent, a dosáhly tak 6,38 miliard korun.

Platby za loterní a neloterní produkty na terminálech Sazky se vyšplhaly na 18,6 miliard korun, z toho 10,2 miliard činily tržby za neloterijní produkty a služby. Zákazníci Sazky taktéž loni hojně využívali internet. Podíl internetového sázení na celkových vkladech kurzových sázek Sazky dosáhl 85 procent, výhernost se přiblížila hranici 90 procent.

Sazka musí ze zákona odvádět na sport 20 procent zisku

Sazka posílá v poslední době na sport méně peněz než dříve. Důvodem je stavba O2 arény, jejíž je hlavním investorem. Hala Sazku přišla na osm miliard korun, ročně splácí 600 milionů. Podle zákona musí Sazka odvádět na sport 20 procent ze zisku, přičemž ve skutečnosti přispívá o polovinu více, jak firma sama uvedla.

Od roku 1956 odvedla Sazka na veřejně prospěšné účely především ve sportu a tělovýchově více než 28 miliard korun a sázejícím vyplatila na výhrách téměř 95 miliard korun. Největším akcionářem Sazky je Český svaz tělesné výchovy.