Limitovaný model Ferrari ze 60. let míří do aukce

Maranello (Itálie) – Sběratelský skvost milovníků motoristického luxusu i rychlosti hledá nového majitele. Do veřejné dražby totiž míří Ferrari 250 GTO ze 60. let minulého století. Ve světe vzniklo pouze 36 kusů. V roce 1962 byl vůz 250 GTO k dostání za 18 tisíc dolarů, nyní by se mohl kus z limitované série Ferrari prodat za cenu i tisíckrát vyšší. Odhady znalců už nyní naznačují, že by se tento model mohl stát vůbec nejdražším autem, které bylo prodáno na otevřeném trhu.

„Je obecně známo, že když si koupíte nové auto, vyjedete s ním z autosalonu a ono automaticky ztratí na ceně 25 procent. Cena tohoto vozu naopak exponenciálně roste,“ uvedl ředitel evropské pobočky RM Auctions Max Girardo. Prodejní rekord zatím drží Ferrari 250 Testarossa z roku 1957. V loňském roce bylo na veřejné aukci prodáno za více než 12 milionů dolarů. „Jsou to ty nejžádanější auta, kupuje si je sběratelská špička. Mají skvělý výkon a skvěle vypadají. Každý chce jedno,“ dodává Girardo.

Prodávaný model GTO, který byl vyroben v roce 1963, má za sebou bohatou závodní historii a řídilo ho hned několik známých pilotů. Jeho posledním majitelem byl Japonec a vůz si pořídil před 14 lety.