Spoluvynálezce avastu! podnikatelem roku pro Prahu a Středočeský kraj

Praha - Eduard Kučera, zakladatel firmy ALWIL Software, se dnes stal Podnikatelem roku 2009 pro Prahu a Středočeský kraj. Se svým společníkem Pavlem Baudišem vyvinul antivirový program avast!, který mohou zdarma využívat domácí uživatelé internetu. Antivirový software mohou uživatelé využívat ve 33 jazycích. Firmě se podle poroty podařilo vybudovat celosvětovou komunitu uživatelů programu, se kterou spolupracuje na jeho zlepšování a překládání do mnoha jazyků.

„Ve 100 zaměstnancích pomáháme 100 milionům lidí po celém světě a ještě při tom vyděláme relativně dost peněz,“ uvedl Kučera. „Porota rozhodla naprosto jednohlasně,“ zdůraznil její předseda a šéf firmy Unicorn Vladimír Kovář, který je sám nositelem titulu Podnikatel roku 2008.

„Samozřejmě je to radost a určitě to povzbudí všechny naše lidi, kteří jsou ve firmě. Je to samozřejmě radostné a taky zavazující, že musíme pořád dál takhle pokračovat,“ prohlásil Kučera. „Jste pod drobnohledem, každý se na vás dívá a není to tak jednoduché -  prostě si říct, tak vyhrál jsem Podnikatele roku a teď už nemusím být dobrý - spíše naopak,“ podotkl Kovář. 

Avast! Je nyní k sehnání zdarma. „Je to všechno náhoda. Nebo naopak poučení z problémů, z chyb. My jsme ten koncept neměli, ten koncept měl McAfee, že to bude rozdávat zadarmo a že bude žít z toho, že mu to někdo zaplatí, my jsme tady měli normální zákazníky,“ řekl Kučera. 

Soutěžní klání s názvem Podnikatel roku (Enterpreneur of the Year) vybírá nejúspěšnější průkopníky v podnikání. Založila ji roku 1986 ve Spojených státech společnost Ernst & Young. Vítězové této soutěže se vyhlašují v padesáti zemích na světě, kritéria pro jejich výběr jsou ve všech zemích obdobná. Letos se v České republice bude vypisovat 11. ročník soutěže.

Ocenění
Ocenění