ČSOB si mne ruce - loni byla v 17miliardovém zisku

Praha - Největší bankovní skupina v tuzemsku podle objemu aktiv - Československá obchodní banka - loni zvýšila čistý zisk na 17,4 miliardy korun. Přitom kvůli přecenění investičního portfolia na nulu vykázala ještě v roce 2008 čistý zisk 1,03 miliardy korun. ČSOB oznámila hospodaření jako první z předních bank v tuzemsku. Komerční banka zveřejní výsledky 18. února a Česká spořitelna 26. února.

V loňském roce se provozní výnosy ČSOB více než zdvojnásobily na 40,7 miliardy korun, provozní náklady naopak klesly o dvě procenta na 14,7 miliardy korun. Celkové úvěry skupiny ČSOB ve srovnání s koncem roku 2008 stagnovaly na 403,4 miliardy korun.

Úvěry na bydlení se zvýšily o 16 procent a spotřebitelské úvěry vzrostly o 13 procent. Naopak pokles zaznamenaly leasingové úvěry (o 22 procent), korporátní úvěry (o 17 procent) a půjčky pro malé a střední firmy, které se snížily o čtyři procenta.


Za loňský rok stoupla celková aktiva skupiny o čtyři procenta na 859 miliard korun. Objem aktiv pod správou a vkladů se meziročně mírně zvýšil o tři procenta na 715,5 miliardy korun.